loading...

مجله علمی کافه زیرو

کتاب

دوشنبه 09 اسفند 1400

کتاب انسان در پرتو خرد

دانلود پی دی اف کتاب انسان در پرتو خرد

به نظر می رسد قبل از این که بحث شود که عظمت انسان به چیست ؟ از این بحث شود که انسان شناسی چه ضرورتی دارد ؟

عظمت انسان به باطن اوست نه به ظاهرش ، عقل و اراده و وجدان و حافظه نامحدود و دیگر نیروها و استعدادهاست که او را موجودی شگرف می سازد .

آدمی ظاهری حقیر دارد اما باطنی عظیم . و همین باطن عظیم وی است که او را بر زمین و زمان مسلط می کند .
در این نوشتار در پی درک هویت آدمی هستیم ، می خواهیم هستی خود را فهم کنیم و شیوه مطالعه و بررسی ما شیوه تعقلی است و به وسیله تفکر و تأمل ، خویشتن خویش را مورد شناسایی قرار دهیم و خود را در آینه خرد بنگریم و بیابیم تا به فوائدی که در فصل اول خواهد آمد نائل شویم .

دوشنبه 09 اسفند 1400

دانلود کتاب PDF ضیافت افلاطون

دانلود پی دی اف کتاب ضیافت نوشتۀ افلاطون، رساله‌ای درباره عشق با حالت روایی و داستانی است. ضیافت یکی از مهمترین دیالوگ‌های افلاطون با موضوع اروس یا عشق است که در یکی از مهمانی‌های آتن، که سقراط نیز حضور داشته، اتفاق می‌افتد.

این دیالوگ از دیالوگ‌های سقراطی افلاطون است که در آن‌ها سقراط چهره اول آن است. این رساله به گونه روایتی‌‌ست که در بخشی از آن خواننده شاهد گفت و گوی بازیگران آن با یکدیگر است. تاریخ نگارش این رساله به درستی آشکار نیست ولی از قراین برمی‌آید که پس از سال ۳۸۵ (پیش از میلاد) نوشته‌ شده باشد.

دوشنبه 09 اسفند 1400

کتاب با عینگ پراگماتیسم

دانلود کتاب پی دی اف با عینگ پراگماتیسم ، به قلم صابر سیدی، ابتدا چیستی مکتب پراگماتیسم را شرح داده و سپس فواید روش فلسفه‌ساز دیویی را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

آشنایی با جان دیویی و چارلز داروین.
نویسنده، دکتر صابر سیدی، فیلسوف و پزشک حیوانات، با روش پراگماتیستی به چند مقاله پرداخته است.

کتاب شامل:
گاه شمار رخدادهای مهم فلسفی جهان
گاه شمار زندگی جان دیویی
گاه شمار زندگی مولف
آشنایی با چارلز داروین
زندگی نامه جان دیویی
و دیگر مقالات تخصصی فلسفی می باشد.
خواندن کتابی که در دست دارید ، شما را با اندیشه های جان دیویی ، چالز داروین و ویلیام کلیفورد آشنا می کند .
کتاب ” با عینک پراگماتیسم ” چنند مقاله است که در عین مستقل ، با یکدیگر پیوند معنایی برقرار کرده اند .
این کتاب تأکید بر علم گرایی و اخلاق مداری دارد و دانشمندانی که در این کتاب به آن ها پرداخته شده است چنین دغدغه ای داشته اند .

یکشنبه 08 اسفند 1400

کتاب دنیایی که من می بینم

دانلود کتاب پی دی اف دنیایی که من می بینم - شامل همه مطالب عنوان ها و خطابه ها و سخنرانی های آلبرت اینشتین نیست بلکه منتخبی از آنهاست . بخاطر یک نتیجه مخصوص و معین یعنی نشان دادن قیافه واقعی این مرد . امروز اینشتین علیرغم تمایل خود به گرداب هوس های سیاسی و در جریان تاریخ معاصر کشیده شده . در نتیجه این مرد با مسائلی روبرو میشود که همه مردان بزرگ تاریخ با آن ها مواجهه می گردند . ولی متأسفانه شخصیت و عقاید او به شکل مسخ شده ای به جهانیان نمود شده است .  علت اصلی انتشار این کتاب آنست که قبل از این که آن مطالب در ذهن مردم جای بگیرد ، این مرد را آن طور که هست بشناساند.  در بُرشی از کتاب ” دنیایی که من می بینم ” آمده : این خدا بخشنده و مهربان است . حفظ می کند . کائنات را بر سر پای می دارد . پاداش و جزا به مخلوقات خود می دهد . خدائیست که نسبت به وسعت دید معتقدینش دوست می دارد . زندگی و قبیله و نژاد را حفظ می کند .  تسلی دهنده در آرزوهای سرخورده و خواهش های اقناع نشده است . خدائیست که ارواح مردگان را از فساد و تباهی در امان می گیرد . این زمینه ” عقیده ” اجتماعی یا اخلاقی ” خدا ” است .  کتاب مذهبی یهودیان ، تکامل از مذهب ، ترس به مذهب اخلاقی را به عالی ترین صورت تصویر می کند . آن تصویر در انجیل عهد جدید ادامه می یابد . ولی مذاهب ملل متمدن شرق اصل معنوی و متکی به اصول اخلاقی است . تکامل از مذهب ترس به مذهب اخلاق قدم بزرگی در زندگی ملل است .  حال گو که مذهب برترس تکیه داشته همه تسلیحی علیه آن چیزهایی است که ما باید خود را حفظ کنیم . یعنی مذهب اخلاق و سپر نجات از فساد است . حقیقتا همه این ها حد متوسط نشانه ای هستند که اصول اخلاقی بر زندگی اجتماعی تسلط دارد . 

یکشنبه 08 اسفند 1400

دانلود کتاب پی دی اف عقل پیامبر راستین - این کتاب داستان غریقی اسـت کـه در دریای متلاطـم پرسش های بنیادین بی پاسخ، دسـت و پـا می زنـد تـا مگـر بـه سـاحل نجـات رسـد.

در ایـن کتـاب نقـل و نبـات و شـهد و شـکر نیسـت، آوای تیشـۀ فرهـاد کوهکن اسـت تا نوای چنگ و رباب ، تابش جرقه ای است کوتاه از خورشید عقل بشری ، که به طبیعت خود می تابد نه به هوای شهرت و مال و جاه و مقام .

فریاد این کتاب بیش از آن که هلهله شادی مستانه ی دانایی باشد ناله های دردمندانه ی نادانی است . آنان که کتاب را به آخر رسانند کم شمارند و کم شمارتر همدلان و همراهان این کتاب .

فلسفه ای که در این کتاب بیان می شود و نظریه های سیاسی و اقتصادی ای که گفته می شود مجموعه ای است که بسیاری از پاره های آن را در گفته های دیگران می توان یافت . اما این مجموعه از سرهم کردن پاره های ناهمگون عقاید گوناگون پدید نیامده است بلکه طی سالیان متمادی و دم به دم عقل برپیدایش ، وحدت و هماهمگی بخش های این مجموعه ناظر بوده است .

فهرست کلی کتاب ” عقل پیامبر راستین ” را از نظر می گذرانیم : بخش اول : شناختِ شناخت بخش دوم : فلسفه سیاسی فهرست منابع و مأخذ  … من در این کتاب خود را پایبند هیچ مرام و مکتب و مذهبی نمی کنم . آن زمان که پای بر زمین دارم انسانی عقلی ، واقع گرا ، اخلاقی ، برتری طلب ، مغرور و خودخواهم .  آن گاه که در آسمان آرزوها پرواز می کنم ، آرمان گرا و آزاد از همه قیود اجتماعی ، به هر روزنه ای سر می کشم و به هر سو بال می گشایم .

در بخشی از فصل دوم می خوانیم :  ارکان پدید آورندۀ شناخت کدامند؟ برای آن که بدانیم ارکان شناخت چیستند باید شکل گیری شناخت را از اغاز تا مراحل تکامل شناخت در کهنسالی بررسی کنیم .

ارکان پدید آورنده شناخت به شکل زیر در این کتاب طبقه بندی شده است : – پدید آمدن من خودآگاه ( شالوده و آغاز شناخت است ) . – اولین تجربه های حسی – فرهنگ بشری – قوانین حاکم بر مغز .

دانلود کتاب PDF عقل پیامبر راستین

یکشنبه 12 ارديبهشت 1400

دانلود کتاب زندگی سبز

دانلود کتاب پی دی اف زندگی سبز نوشته‌ی مصطفی الباجی، به افرادی توصیه می‌شود که قصد دارند کنترل زندگی خودشان را به دست گیرند. بعضی‌ها هستند که فکر می‌کنند آرامش ندارند و نسبت به خودشان و آینده‌‌شان بدبین هستند. این افراد نیاز به کمک و مشاوره‌ای هستند که بتوانند به حالت طبیعی خود برگردند و نسبت به خود و آینده‌ی خود خوشبین شوند.

یکشنبه 12 ارديبهشت 1400

دانلود کتاب PDF راز آدم های دوست داشتنی

دانلود کتاب پی دی اف راز آدم های دوست داشتنی

در منتخبی از کتاب می خوانیم چرا آدمی که خودش را دوست دارد این طور فکر می کند ؟

چون زندگی را حق خود می داند و خواهان سعادت هست به مسئولیت پذیری فکر می کند و خود را قربانی زندگی تصور نمی کند به جای آن برای تحقق شرایط بهتر ، از هیچ اقدامی فروگذار نمی کند .

چهارشنبه 24 دي 1399

دانلود کتاب پی دی اف این فقط مشکل شما نیست - شما با خواندن دلایل ترس و اهمال کاری خود و پی بردن به اینکه این مساله صرفا برای شما نیست و همه انسان‌ها به نوعی با آن مواجه هستند دست از سرزنش خود بر می‌دارید و احساس بهتری نسبت به عملکرد خود خواهید داشت.  وقتی ما به مشکلی بر بخوریم که همگانی باشد، برای حل آن هم فقط کافی است راه حل‌های همگانی را امتحان کنیم. ببینیم انسان‌های موفق در آن زمینه چه کار کرده‌اند و ما هم همان را انجام دهیم.  برای شناخت این دلایل نحوه کارکرد مغز انسان در این موضوع به صورت ساده و قابل فهم برای شما آورده شده است. به علاوه اینکه ریشه این دلایل در زندگی انسان پیش از عصر کشاورزی یعنی در عصر حجر و غارنشینی جستجو شده و تفاوت زندگی انسان امروزی با انسان‌های اولیه در عین داشتن مغزی یکسان بیان شده است. در طول کتاب با تمرین‌هایی که گذاشته شده است می‌توانید زمینه‌های اهمال کاری خود را بشناسید و برای رفع آن قدم بردارید. ضمن اینکه در انتهای کتاب راه حل‌هایی برای ساخت عادت به روش ساده و کارامد آورده شده است.

کتاب این فقط مشکل شما نیست

چهارشنبه 24 دي 1399

دانلود کتاب پی دی اف زندان فرزندان - همه‌ی شما دوست دارید بهترین پدر و مادر دنیا باشید، به خاطر همین تلاش می‌کنید و یاد می‌گیرید و می‌خواهید از روش‌های تربیتی استفاده کنید که هم خودتان آرامش داشته باشید و هم فرزندتان. حتماً دیده‌اید که پدر و مادر‌ها از روشی استفاده می‌کنند که خودشان اصلاً از آن راضی نیستند. در این کتاب بهترین روش گفته می‌شود که هم خودتان به عنوان والدین در آرامش باشید و هم فرزندتان به بهترین شکل ممکن بزرگ شود.  در این کتاب روش آموزش مسئولیت‌پذیری و آزادی فرزندان را یاد می‌گیرید. با آموزه‌های این کتاب شما می‌فهمید چطور فرزندتان را آزاد بگذارید و چطور فرزند مسئولیت‌پذیر تربیت کنید. شما به عنوان پدر و مادر مسئول تربیت فرزندتان هستید، اما به جای آن‌ها مسئول نیستید. به این معنی که اگر فرزندتان خطایی انجام داد یا راهی را اشتباه رفت، شما نباید اشتباهاتش را به عهده بگیرید. برعکس باید آموزش بدهید که نتیجه کارش را خودش بپذیرد. اگر اینکار را کردید در آینده انتظار فرزند موفق، مسئولیت‌پذیر و خوشحال خواهید داشت.

دانلود کتاب PDF زندان فرزندان

چهارشنبه 24 دي 1399

دانلود نسخه پی دی اف کتاب حقه باز به شما می‌آموزد که چگونه هوش تشخیص گرگ را از بره بیاموزید تا فریب حقه بازان روزگار را نخورید و به تار عنکبوت این افراد نیافتید. مخاطبین این کتاب زنان و دختران پاکدلی هستند که در این زمانه قمر در عقرب، اسیر تنهایی شده و هر لحظه در معرض افتادن به دست حقه بازها هستند؛ حقه بازانی که در کمین نشسته‌اند تا طعمه خود را شکار کنند.

دانلود کتاب PDF حقه باز

چهارشنبه 24 دي 1399

دانلود کتاب پی دی اف مغز در مواجهه با پورنوگرافی - ممکن است به این دلیل این کتاب را می خوانید که کنجکاوید بدانید که چرا هر ساله هزاران نفر از پوربینان کشورهای مختلف تصمیم می گیرند خروج از آن را امتحان کنند. اما به احتمال بیشتر شما به این دلیل سراغ این کتاب آمده اید که مشغولیت تان با مضامین پورن به شکلی درآمده که برایتان مشکل ساز شده است. ممکن است علی رغم تصمیمتان برای کاستن از این کار، بیش از مقداری که می خواهید، به طور آنلاین صرف جستجوی مضامین شهوانی می کنید. شاید مدتی است حین آمیزش، در دستیابی به انزال (ارگاسم) با مشکل یا دشواری روبرو هستید یا چند وقتیست با آختگی های نصفه نیمه دست و پنجه نرم می کنید و پزشکتان نیز نتوانسته علتی برای آن پیدا کند. ممکن است متوجه شده اید که زنان یا مردان واقعی دیگر از نظر جنسی برایتان چندان تحریک کننده نیستند در حالیکه شخصیت های آنلاین را همچنان جذاب و برانگیزاننده می یابید. ممکن است به فتیش هایی علاقه پیدا کرده اید که برایتان زننده است یا با ارزش ها و یا هویت جنسی تان همخوانی ندارد. اگر شما نیز یکی از آن هزاران هزار نفری هستید که متوجه وجود مشکلاتی شده اند، احتمالا مدتی زمان برده تا دلیلش را به پورن بینی ربط دهید…

دانلود کتاب PDF مغز در مواجهه با پورنوگرافی

یکشنبه 21 دي 1399

در این کتاب با موسیقی و نواختن گیتار در سطح متوسط البته بصورت تئوری آشنا خواهید شد. نویسنده مطالب را از کتاب های معتبر آموزش گیتار و موسیقی ایران جمع آوری و دسته بندی کرده و به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است. کتاب آموزشی که برایتان آماده شده حاصل ۸ ماه زحمت آقای رحمانی می شود و از منابع معتبر آموزش گیتار خارجی برگرفته شده است.

دانلود کتاب PDF آموزش گیتار و تئوری موسیقی

یکشنبه 21 دي 1399

دانلود کتاب پی دی اف كنكاش موفقيت‎ - چنان قوی باش که هیچ عاملی، آرامش فکر تو را بر هم نزند. درباره سلامت، شادمانی و خوشبختی سخن بگو. محاسن و مزایای دوستانت را به آنان گوشزد کن. در هر چیز، جنبه روشن آن را ببین. همیشه در باره بهترین پیش‌آمدها فکر کن. از موفقیت دیگران همان قدر خوشحال باش که از موفقیت خودت خوشنود می‌شوی. به اشتباهات گذشته فکر مکن، اما از آن‌ها درس بگیر. شاد باش و به دیگران لبخند بزن. آن قدر بزرگ باش که نگران نشوى، آن‌قدر نجیب و موقر باش که خشمگین نشوی، و آن‌قدر شاد باش که اجازه ندهی مشکلی بروز کند.

دانلود کتاب PDF كنكاش موفقيت‎

یکشنبه 21 دي 1399

کتاب پی دی اف من قاسم سلیمانی هستم (سرباز ولایت) مجموعه ای از خاطرات، دست‌نوشته‌ها و دل‌نوشته‌هایی است که بعد از شهادت سردار سلیمانی در فضای مجازی منتشر شده‌اند و ارادت مردم ایران و جهان اسلام را به این شهید عزیز (سلیمانی عزیز) می‌رساند، که به کوشش ناصر کاوه در این کتاب گردآوری شده‌اند. قاسم سلیمانی در سال ۱۳۸۹ با حکم حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا با یک درجه ارتقا به درجه سر لشکری نائل آمد اما هنوز هم در افکار عمومی همه او را “حاج قاسم” می خوانند. اما این پایان ماجرا نبود. با توطئه جدید غرب و پشتیبانی مالی کشور هایی مانند عربستان سعودی، که به شکل گیری گروهک های تروریستی تکفیری اعم از داعش و جبهه النصره در منطقه انجامید، قاسم سلیمانی ماموریتی تازه یافت و آن هم مقابله با این تهدیدات در دو کشور عراق و سوریه بود.

دانلود کتاب PDF من قاسم سلیمانی هستم سرباز ولایت

یکشنبه 21 دي 1399

دانلود رایگان کتاب زناشویی در ایران باستان بصورت PDF - زناشویی از زمان بسیار کهن در ایران مسئله بسیار مقدسی بوده و در ادبیات دینی ایران باستان که به زبان اوستا و پهلوی نوشته شده، گواه بسیاری در تقدس و اهمیت ازدواج در دست است. نویسنده در این کتاب کوشیده تا تصویری از تمدن و پایه تربیت زن و مراسم ازدواج در ایران باستان را بنمایاند.

دانلود کتاب PDF زناشویی در ایران باستان

چهارشنبه 02 مهر 1399

https://rozup.ir/view/3208852/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%DB%8C%DA%A9.jpg

در سال های اخیر کتاب های بسیار مفیدی در زمینه کسب و کار و استارت اپ نگارش شده است که واقعا خواندن آنها برای علاقمندان کارآفرینی توصیه می شود.یکی از این موارد کتاب صفر تا یک نوشته پیتر تیل است. کتاب “از صفر تا یک: نکاتی در مورد استارتاپ ها و چگونگی ساختن آینده” در سال ۲۰۱۴ به قلم پیتر تیل و بلیک مسترز به چاپ رسید. این کتاب در واقع نسخه بسیار فشرده از مطالب بیان شده توسط پیتر تیل در یکی از کلاس های آنلاین دانشگاه استنفورد می باشد که با علاقه مندی و همت دانشجویش بلیک مسترز به صورت یک کتاب در آمد.

چهارشنبه 02 مهر 1399

https://rozup.ir/view/3208848/925568.jpg

نکات ارزشمند و کوتاهی از کتاب از کوتهی توست که دیوار بلند است :

((چقدر خواندن مهم نیست،بلکه چگونه خواندن ،مهم است)).

کسی نیست ،بیا زندگی را بدزدیم ،آن وقت میان دو دیدار قسمت کنیم، بیا با هم از حالت سنگ چیزی بفهمیم،بیا زودتر چیزها راببینیم.”سهراب سپهری”

((من تکه ای از آینه ای هستم که از طرح وشکل واقعی آن اطلاع چندان درستی ندارم.با وجود این ،هرچه که هستم ،میتوانم نور را به تاریک ترین نقاط عالم ، به سیاهترین نقاط قلوب انسانهامنعکس نمایم وسبب تغییر برخی چیزها در برخی از انسانها گردم.شاید دیگران نیزمتوجه این کار شوندوهمین کار راانجام دهند.به طور دقیق این همان چیزی است که من بدنبال آن هستم ، این معنی زندگی من است.))
پس بیاید به جایی که تاریک وظلمانی است ،نور ببریم .
به جایی که امید نیست،امید.
ودر نور خدایی گام برداریم.

(( از هزاران نفر ، یک نفر مطالعه میکند . از هزاران نفر که مطالعه میکنند ،یک نفر میفهمد.
از هزاران نفر که میفهمند ،یک نفر درک میکند. از هزاران نفر که درک میکنند ،یک نفر عمل میکند!))

((این تمام چیزی است که میتوانستیم ،نه تمام چیزی که میخواستیم!)) دکتر علی شریعتی

چهارشنبه 02 مهر 1399

https://rozup.ir/view/3208847/81365_85956_normal.jpg

کتاب : 5 درسی که یک میلیونر به من داد

نویسنده : شهروز فرهنگ,ریچاردپل اوانس

زندگی شما را تغییر می دهد. اگر خواستید کتابش را تهیه و مطالعه فرمائید. البته فقط درصد کمی هستند که کتاب (کلا هر کتابی منظور من است . راهنما)را تا به آخر می خوانند و بعد از خواندن چند صفحه یا دچار هیجان شده و پیش پیش نتیجه کتاب را پیش بینی میکنند و کتاب را رها میکنند و یا وسط خواندن صفحه آخر را نگاه میکنند تا ببینند چند صفحه مانده است و در نهایت خسته شده و به کناری می اندازند.یک کتاب بنظرم باید حداقل تا چند ماه خوانده شود. بارها و بارها خوانده شود تا اثر گذار باشد. یک کتاب را به دقت خواندن ارزشش بیشتر از صدها کتابی است که معمولی خوانده و در کتابخانه قرار گیرد.
به هر حال آن 5 درس فهرستهایش نوشته شده. با توجه به مطالعاتی که تک تک عزیزان دارید می خواستم پیشنهادی بدهم: هر عزیزی در رابطه با 5 درس مطلبی را که حاصل مطالعاتش است توضیح دهد.
هم سرگرمی است و هم تمرین نویسندگی و هم آگاه تر به این 5 درس .

درس اول) تصمیم بگیرید که ثروتمند باشید
درس دوم)مسئولیت پول خود را در دست بگیرید
درس سوم)بخشی از آنچه که بدست آورده اید برای خودتان نگه دارید
درس چهارم)در مرز برنده باشید
درس پنجم)پس بدهید (کمک کنید)

چهارشنبه 02 مهر 1399

خلاصه کتاب اثر مرکب

نحوه نگارش کتاب اثر مرکب به نوعی بوده که مدیر، کارمند، مرد، زن، پیر، جوان و هر مخاطبی در هر قشر و سن و شغل و حرفه ای بتواند به فراخورش نیازش از آن بهره مند شود و برای موفقیت و تداوم موفقیت به آن نیازمند باشد. تا آنجا که نویسنده در دیباچه کتاب ادعایی بزرگ می کند و می گوید: ((مهم نیست چه چیزی یاد می گیرید یا از چه استراتژی و تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید)).

یکشنبه 30 شهريور 1399

خلاصه كتاب : بينديشيد و ثروتمند شويد : ناپلئون هيل

https://rozup.ir/view/3206735/Think-and-Grow-Rich2.jpg

در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید (۱۹۷۳)، ناپلئون هیل روش‌های ۵۰۰ نفر از موفق ترین انسان­‌های دوران خودش را بررسی می‌کند که شامل ثروتمندترین افراد، برترین سیاستمداران، مخترعان مشهور، نویسندگان و رهبران کسب و کار می‌شود.