loading...

مجله علمی کافه زیرو

کتاب

چهارشنبه 02 مهر 1399

http://rozup.ir/view/3208852/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%DB%8C%DA%A9.jpg

در سال های اخیر کتاب های بسیار مفیدی در زمینه کسب و کار و استارت اپ نگارش شده است که واقعا خواندن آنها برای علاقمندان کارآفرینی توصیه می شود.یکی از این موارد کتاب صفر تا یک نوشته پیتر تیل است. کتاب “از صفر تا یک: نکاتی در مورد استارتاپ ها و چگونگی ساختن آینده” در سال ۲۰۱۴ به قلم پیتر تیل و بلیک مسترز به چاپ رسید. این کتاب در واقع نسخه بسیار فشرده از مطالب بیان شده توسط پیتر تیل در یکی از کلاس های آنلاین دانشگاه استنفورد می باشد که با علاقه مندی و همت دانشجویش بلیک مسترز به صورت یک کتاب در آمد.

چهارشنبه 02 مهر 1399

http://rozup.ir/view/3208848/925568.jpg

نکات ارزشمند و کوتاهی از کتاب از کوتهی توست که دیوار بلند است :

((چقدر خواندن مهم نیست،بلکه چگونه خواندن ،مهم است)).

کسی نیست ،بیا زندگی را بدزدیم ،آن وقت میان دو دیدار قسمت کنیم، بیا با هم از حالت سنگ چیزی بفهمیم،بیا زودتر چیزها راببینیم.”سهراب سپهری”

((من تکه ای از آینه ای هستم که از طرح وشکل واقعی آن اطلاع چندان درستی ندارم.با وجود این ،هرچه که هستم ،میتوانم نور را به تاریک ترین نقاط عالم ، به سیاهترین نقاط قلوب انسانهامنعکس نمایم وسبب تغییر برخی چیزها در برخی از انسانها گردم.شاید دیگران نیزمتوجه این کار شوندوهمین کار راانجام دهند.به طور دقیق این همان چیزی است که من بدنبال آن هستم ، این معنی زندگی من است.))
پس بیاید به جایی که تاریک وظلمانی است ،نور ببریم .
به جایی که امید نیست،امید.
ودر نور خدایی گام برداریم.

(( از هزاران نفر ، یک نفر مطالعه میکند . از هزاران نفر که مطالعه میکنند ،یک نفر میفهمد.
از هزاران نفر که میفهمند ،یک نفر درک میکند. از هزاران نفر که درک میکنند ،یک نفر عمل میکند!))

((این تمام چیزی است که میتوانستیم ،نه تمام چیزی که میخواستیم!)) دکتر علی شریعتی

چهارشنبه 02 مهر 1399

http://rozup.ir/view/3208847/81365_85956_normal.jpg

کتاب : 5 درسی که یک میلیونر به من داد

نویسنده : شهروز فرهنگ,ریچاردپل اوانس

زندگی شما را تغییر می دهد. اگر خواستید کتابش را تهیه و مطالعه فرمائید. البته فقط درصد کمی هستند که کتاب (کلا هر کتابی منظور من است . راهنما)را تا به آخر می خوانند و بعد از خواندن چند صفحه یا دچار هیجان شده و پیش پیش نتیجه کتاب را پیش بینی میکنند و کتاب را رها میکنند و یا وسط خواندن صفحه آخر را نگاه میکنند تا ببینند چند صفحه مانده است و در نهایت خسته شده و به کناری می اندازند.یک کتاب بنظرم باید حداقل تا چند ماه خوانده شود. بارها و بارها خوانده شود تا اثر گذار باشد. یک کتاب را به دقت خواندن ارزشش بیشتر از صدها کتابی است که معمولی خوانده و در کتابخانه قرار گیرد.
به هر حال آن 5 درس فهرستهایش نوشته شده. با توجه به مطالعاتی که تک تک عزیزان دارید می خواستم پیشنهادی بدهم: هر عزیزی در رابطه با 5 درس مطلبی را که حاصل مطالعاتش است توضیح دهد.
هم سرگرمی است و هم تمرین نویسندگی و هم آگاه تر به این 5 درس .

درس اول) تصمیم بگیرید که ثروتمند باشید
درس دوم)مسئولیت پول خود را در دست بگیرید
درس سوم)بخشی از آنچه که بدست آورده اید برای خودتان نگه دارید
درس چهارم)در مرز برنده باشید
درس پنجم)پس بدهید (کمک کنید)

چهارشنبه 02 مهر 1399

خلاصه کتاب اثر مرکب

نحوه نگارش کتاب اثر مرکب به نوعی بوده که مدیر، کارمند، مرد، زن، پیر، جوان و هر مخاطبی در هر قشر و سن و شغل و حرفه ای بتواند به فراخورش نیازش از آن بهره مند شود و برای موفقیت و تداوم موفقیت به آن نیازمند باشد. تا آنجا که نویسنده در دیباچه کتاب ادعایی بزرگ می کند و می گوید: ((مهم نیست چه چیزی یاد می گیرید یا از چه استراتژی و تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید)).

یکشنبه 30 شهريور 1399

خلاصه كتاب : بينديشيد و ثروتمند شويد : ناپلئون هيل

http://rozup.ir/view/3206735/Think-and-Grow-Rich2.jpg

در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید (۱۹۷۳)، ناپلئون هیل روش‌های ۵۰۰ نفر از موفق ترین انسان­‌های دوران خودش را بررسی می‌کند که شامل ثروتمندترین افراد، برترین سیاستمداران، مخترعان مشهور، نویسندگان و رهبران کسب و کار می‌شود.