loading...

مجله علمی کافه زیرو

داشتن آرامش درون برای هرکسی میتواند یک امتیاز مثبت و تاثیرگذار باشد شاید با خود فکر کنید که آرامش درون که به این راحتی بدست نمیاد !؟ اما باید بدانید با رعایت نکات زیر میتوانید به راحتی به آرامش درون د

دوشنبه 29 دي 1399

داشتن آرامش درون برای هرکسی میتواند یک امتیاز مثبت و تاثیرگذار باشد شاید با خود فکر کنید که آرامش درون که به این راحتی بدست نمیاد !؟ اما باید بدانید با رعایت نکات زیر میتوانید به راحتی به آرامش درون دست پیدا کنید و کمک به خود کنید.

هر فردی ممکن است در زندگی خسته و افسرده باشد و نیاز به ریکاوری ذهن و جسم شود آیا می دانید که چگونه کمک به خود میسر است و چگونه می توانید به آرامش درونی فکری برسید؟ ما در این مطلب از کافه زیرو قصد داریم برای شما عزیزان رازهای رسیدن به آرامش درون و کمک به خود را به اشتراک بگذاریم در ادامه مطلب همراه ما باشید.

راز های رسیدن به آرامش درون

دیدگاه‌های مخربی که توسط انسان ایجاد می‌شوند، بازتاب‌های بی‌شماری به ارمغان می‌آورد. این بازتاب‌ها مانع از این می‌شوند که انسان فکر کند می‌تواند ورای فضایی که اکنون او را احاطه کرده است بیندیشد. گرایش‌های مخرب موجب می‌شوند که انسان خود را غیر واقع بینانه ببیند و فکر کند واقعآ حقیر ودرمانده است وبه طور یک جانبه واکنشی دیگر را در خود ایجاد می‌کند که من راستی نمی‌توانم خودم را دریابم و به کلی توان خودم را از دست داده‌ام. افکار بالقوه انسان‌ها به خودیاری می‌تواند بازتاب‌های سازنده‌ای را در انسان ایجاد کند.

از خود میپرسید من چگونه می‌توانم به خود کمک کنم؟ در حالی که به ناتوان و خسته و افسرده شده‌ام. شما می توانید به طور آگاهانه تفکر خود را مورد بازیابی قرار دهید وبه تعبیر تفکرات خود بپردازید. حاصل این تفکرات تغییرات رفتاری است. با خود بیندیشید چقدر در این خود یاری خود وقت صرف کرده‌اید. به اندیشه‌های سازنده خود فکر کنید.

به استعدادها و توانمندی‌های نهفته خود بیندیشید. فکر نکنید زمان از دست رفته است چون اگر این‌گونه فکر کنید، فرصت بازسازی خود را از دست می‌دهید و با این کار در راه خود توقف ایجاد کرده‌اید. تاسف و افسوس سرزنش و ندامت را کنار بگذارید.
راهکارهای کمک به خود

حتی اگر دیگری هم می‌کوشد این احساسات را در شما ایجاد کند از او فاصله بگیرید.بدانید او هم می تواند با آهنگ‌های ناموزونی که می‌نوازد سد کننده‌ی راه شما باشد. زمانی که به خود یاری می‌اندیشید، بر آن متمرکز شوید. راه حل‌های ایجاد شده در فکر شما می تواند حتی به صورت موقتی موجب بهتر شدن حال شما باشد. زمانی که نمی‌توانید خود را سرزنش نکنید.

زمانی که وسوسه به سراغ شما می‌آید، از قوه‌ی تخیلتان برای تسکین و پرت کردن حواس خود «از تمرکز روی وسوسه» استفاده کنید و خود را با روش‌های تلقی عمیق‌تری پیوند زنید وتغییرات پایدارتر ونافذتری در خود ایجاد کنید. هرزمان که وسوسه شما را می‌آزارد، بدانید از وسعت عمق «اندیشه» خود کاسته‌اید ودر سطح «ساده پنداری» قدم گذاشته‌اید و روند تخریب را در خود آغاز کرده اید و بدین وسیله زحمات خود را به هدر داده‌اید.

راز های رسیدن به آرامش درون

بکوشید رویدادهای ناراحت کننده‌ای که توسط مواد در شما ایجاد شده است به یادآورید. می‌توانید تمام فجایع ایجاد شده را در زمان‌های بحران ترسیم کنید یا احساسات پریشان کننده‌تان را لمس کنید. مفهوم خودیاری همان تفکراتی است که بدان اشاره شد.

نوشتن جزییات احساسات قبلی وفعلی به شما کمک خواهد کرد که این احساسات را آزاد کنید. بیان خود در حکم خودیاری وتخلیه هیجانی دارد وبه انسان کمک می‌کند این احساسات را به یاد آورد و با آن مواجه شود یا در آن تآمل وتمرکز کند.اما به خاطر داشته باشید این نوع بیان احساس بدون کمک‌های فکری می تواند احساسات مخرب شما را افزایش دهد.

راز های رسیدن به آرامش درون

راز آرامش درون خویشنداری است. انرژیهای خود را پراکنده نکن. آنها را تحت نظر داشته باش و به طرز مفیدی هدایت کن. راز آرامش درون در این است که هرکاری را با حواس جمع و علاقه انجام دهی. راز آرامش درون در زمان حال زندگی کردن است، گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کن. راز آرامش درون در آسایش درون است. آسایش جسمانی، عاطفی، ذهنی و سپس معنوی است. راز آرامش درون در دل نبستن است. این را بدان که در حقیقت هیچ چیز و هیچ کس به تو تعلق ندارد. راز آرامش درون در شادی است. افکار شادی آفرین را آگاهانه حفظ کن

راز آرامش درون در آرزو نداشتن است. این را بدان که شادی در درون تو جای دارد، نه در اشیاء و شرایط خارج از وجود تو . راز آرامش درون در این است که همه چیز را همانطور که هست بپذیری. آنگاه با امید و آرامش در جهت بهبودی آن قدم برداری. راز آرامش درون در درک این مطلب است که تو نمی توانی دنیا را تغییر دهی. اما می توانی خودت را تغییر دهی. راز آرامش درون در دوستی با افراد مثبت است. از معاشرت با افرادی که طبیعتی خالی از صفا و صمیمیت دارند، اجتناب کن. راز آرامش درون در ایجاد آرامش در محیط اطراف خویش است.
راز رسیدن به آرامش

راز آرامش درون در یک زندگی ساده است. ضروریات زندگی را دوباره برای خود تعریف کن. راز آرامش درون در یک زندگی سالم است. هر روز ورزش کن، غذای مناسب بخور و نفس عمیق بکش. راز آرامش درون در داشتن وجدانی پاک است. به آرمان هایت پاینده باش. راز آرامش درون در رفتار آزادانه است. رفتاری که بر آمده از خود واقعی ات باشد، نه افکار دیگران. راز آرامش درون در این است که در تمام مراحل زندگی از حق پیروی کنی.

راز آرامش درون در غبطه نخوردن به مال دیگران است. این را بدان که آنچه حق توست، هر طور شد خود را به تو خواهد رساند. راز آرامش در گله مند نبودن است. آنچه دنیا به تو می بخشد، در مقابل چیزی است که پیش تر ، تو به او بخشیده ای. راز آرامش درون در این است که اشتباهات خود را بپذیری و بدانی که فقط خود تو می توانی آنها را به موفقیت تبدیل کنی. راز آرامش درون در این است که بر دشمن درونت غلبه کنی، نه اینکه او را سرکوب کنی.

ایسنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]